برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

لوازم نگهداری کفش

Aifar
کد: 100111102
12,800 تومان 16,000 تومان
‎−20%
سایزهای موجود: سایزها: free size
پاشنه کش پلاستیکی 15 سانتی دارای حلقه آویز
نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

حفاظت و نگهداری کفش ها با توجه به جنس و نحوهی تولید آنها متفاوت هستند. اما یک مساله مهم وجود دارد، آن این است که اگر میخواهید کفش شما عمر مفید بیشتری داشته باشد و شکل و فرم زیبای روز ائل خود را حفظ کند لازم است حتما از آن مراقبت کنید. رویه چرم و چرم مصنوعی نیاز به واکس مداوم دارد واکس همراه با پولیش براق کننده. البته این به جنس چرم هم بستگی دارد برای نگهداری چرم شبرو که بسیار براق تر و ظریف تر است لازم است از روغن استفاده شود انواع روغن گیاهی می تواند به نگهداری بهتر کفش با رویه شبرو کمک کند. از طرف دیگر چرم جیر یا اشبالت نیاز به چرم مخصوص جیر دارد. در کل واکس های که بر پایه مواد نفتی تولید می شوند برای چرم بسیار متداول و مناسب است البته زدودن گرد و غبار با فرچه نرم پیش از استفاده از واکس بسیار اهمیت دارد همچنان که بعد از استفاده از واکس بایست با فرچه نرم رویه کفش را مجدد برق انداخت. این نوع واکس ها برای رویه بیاله هم بسیار مفید است. رویه های مصنوعی مانند بیاله یا همان چرم مصنوعی همچنین جنس هورس که بسیار شبیه به جیر مصنوعی یا نبوک هست بایست با پولیش های روغنی و یک اسفنج نرم هر روز یا چند بار در هفته نظافت شود. فوم هم به همین ترتیب می تواند با پولیش و اسفنج یا با دستمال لطیف و مرطوب مراقبت شود. 

اما نظافت و نگهداری کفش فقط به رویه کفش محدود نمی شود. بهتر است کفش ها را خشک نگهداری شوند در صورت جذب نم و رطوبت به سرعت خشک شوند. تا به این ترتیب به استحکام چسب زیر کفش به رویه آسیبی نرسد. از طرف دیگر استفاده از پاشنه کش به هنگام پوشیدن کفش موجب می شود تا ضمن آنکه رویه کفش در ناحیه پاشنه دچار شکست نشود. 

اگر برای مدت طولانی از کفش استفاده نمی کنید می توانید در داخل آنها قالب قرار دهید تا شکل و فرم کفش حفظ شود قالبها از جنس فلز یا پلاستیک و چوب در بازار موجودند. اما نگهداری کفش ها محدود به کفش های رسمی و غیررسمی و روزمره نیست بلکه کفش های اسپرت، کفش های کتانی و اسنیکرز نیز نیاز به نگهداری مراقبت دارند. اگر کفش اسپرتی با تزریق مستقیم تولید شده باشد می تواند حتی با ماشین لباسشویی شسته شود به خصوص اینکه اگر کف دوخت هم باشد. در مراقبت از رویه کفش های اسپرت و کتانی می توان از دستمال لطیف و مرطوب وگاهی شوینده های بسیار ملایم استفاده کرد. در کل پولیش های روغنی برای رویه های فوم و دستمال مرطوب بهترین وسیله برای محافظت از کفشهای است که رویه آنها از جنس پارچه است. در این مدل کفشها نظافت و مراقبت روزانه کفش بسیار پر اهمیت است.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

فهرست