برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

بافت، ژاکت و پلیور زنانه

بافت، ژاکت و پلیور جزو کتگوری لباس های فصلی هستند که در فصل پاییز و زمستان مورد استفاده قرار می گیرند. آنچه که با نام بافت Knitwear شناخته می شود در واقع تعریفی است کلی از نوع لباس زنانه به نام  ژاکت Sweater (رایج در زبان انگلیسی آمریکایی) و جامپر Jumper (در زبان انگلیسی رایج در بریتانیا) از آنجایی که این مدل لباس دکمه ندارد و بایست از بالا و از سر پوشیده شوند به آنها پلیور Pullover نیز گفته می شود. در بازار مد و پوشاک ایران پلیور زنانه یک لباس آستین بلند زنانه است که با پارچه ای با فرم بافتنی تولید شده است. معمولا از جنس پشمی یا پنبه با ضخامت متوسط و بالا هستند پلیور یه لباس رو است که برای پوشاندن بالا تنه به کار می رود. پلیورها در طرح های مختلف با رنگ ها و فرم بافت متنوعی تولید می شوند. طرح یقه پلیور ها بسیار متنوع است و البته طرح یقه پلیور زنانه به مراتب تنوع بیشتری نسبت به پلیور مردانه دارد. پلیور یک لباس همه کاره است به این معنی که می تواند لباس رسمی یا روزمره باشد. می تواند با همه نوع کفش هماهنگ شود شامل اسنیکر و کفش اسپرت یا کفش روزمره و همچنین کفش های رسمی و حتی پاشنه بلند حتی. از آنجا که لباس فصل سرما است با بوت و نیم بوت هم همراهی جذاب و دیدنی دارد.

پلیور زنانه با یقه گرد، یقه هفت، یقه هفت باز، یقه قیفی، یقه شال یا یقه قایقی و... طراحی می شود. گاهی طرح پلیور ها با فرم بافت های متنوع همراه می شود و گاهی با رنگ های ترکیبی، پلیورهای تک رنگ هم که همیشه پرطرفدار بوده اند. پلیور با برش کراپ نیز در میان جوانان طرفداران زیادی دارد و می تواند به زیبایی در صورتی که با کفش پاشنه بلند و یک شلوار جین مجلسی ست شود یک استایل جسورانه را برای یک مهمانی نیمه رسمی یا رسمی ایجاد کند. 

از سوی دیگر بافت در دنیای مد و لباس ایران کمی مفهوم وسیع تری دارد بافت برخلاف پلیور می تواند آستین کوتاه باشد یا مانند یک تاپ بدون آستین. از طرف دیگر بافت می تواند مانند یک تونیک زنانه قدی بلند تر از کمر و باسن داشته باشد. بافت زنانه گاهی به عنوان یک لباس رویه که می توان آن را روی تیشرت یا شومیز و بلوز پوشید، شناخته می شود. اما نقطه اشتراک بافت و پلیور در جنس پارچه بافت گونه آن است. جنس آنها از الیاف طبیعی بیشتر مرسوم است هرچند در تولید بافت و پلیور زنانه مصنوعی یا الیاف ترکیبی مانند پلی استر پنبه و انواع پلی آمید ها هم به کار گرفته می شود. ژاکت زنانه در صنعت پوشاک در ایران تعریفی باز هم گسترده تر از پلیور و بافت دارد. ژاکت هم از پارچه بافتنی تولید می شود. هرچند ژاکت با انواع پارچه های ژرسن، دورس و کشباف هم بسیار متداول است. ژاکت در تعریف پوشاک ایران لباسی است جلو باز و آستین بلند که ممکن است با بند یا دکمه بسته شود یا با زیپ. ژاکت زنانه به عنوان یک لباس رویه شناخته می شود. ژاکت را به طور معمول روی لباس های دیگر از جمله تیشرت و بلوز یا شومیز می پوشند.

 ژاکت ها با کاربرد رسمی و نیمه رسمی با فرمت شبیه کت تک که از پارچه های نساجی تولید شده باشند نیز در دنیای مد و لباس پرطرفدار است. انواع مدل های یقه شامل یقه بلیزر، یقه انگلیسی، یقه به به یقه رافل یا یقه چینی برای تولید ژاکت های رسمی به کار می رود. درکل در لباس زنانه به خصوص در مورد ژاکت و بافت زنانه و پلیور تنوع رنگ بسیار زیاد است رنگ های شاد و جذاب از قرمز، آبی، سبز و زرد و بنفش تا رنگ های سرد و خنثی مانند انواع طیف خاکستری و آبی دریای و سورمه ای و دودی در طراحی و تولید به کار می رود. پلیور زنانه و بافت زنانه و همانطور که گفته شد ژاکت می توانند برای یه قرار کاری و یا مهمانی رسمی به کار روند بسیار به سایر قسمتهای لباس شامل شلوار، کیف و کفش که با آنها هماهنگ می شود دارند. همچنین سایر اکسسوری های لباس زنانه مانند شال و روسری. در صورت استفاده از حجاب به مدل و نوع مانتو و پالتوی که با آنها همراه می شود هم بستگی دارد.

ادامه مطلبShow less

حساب کاربری

پشتیبانی آنلاین

تخفیف نقدی

با پرداخت هر 10 هزار تومان یک امتیاز کسب می کنید (هر یک امتیاز برابر با هزار تومان تخفیف در خریدهای بعدی)

فهرست