تصویر چند سوتین زنانه در کنار هم

پنج نشانه که به شما میگوید سوتین شما نیاز به تعویض دارد

شما هر چند وقت یکبار سوتین خود را تعویض می کنید؟ چه زمانی باید سوتین تعویض شود. این خیلی به نحوه ی استفاده و نگهداری شما از سوتین بستگی دارد همچنین جنس و دوخت سوتین. یک باور عمومی در این مورد وجود دارد که شاید شما هم شنیده باشید بسیاری از زنان باور دارند که هر شش ماه بایست سوتین خود را تعویض کنند این در حالی است که عمر سوتین برای بسیاری از زنان یک سال هم ممکن است باشد.

یک سوتین مناسب باید حمایت کافی از سینه های شما فراهم کند در حالی که بدن شما را در فشار یا کشش های آزار دهنده قرار ندهد ضمن اینکه فرم طبیعی و زیبای بدن شما را حفظ می کند اعتماد بنفس شما را در انجا فعالیت های روزنه افزایش می دهد. کیفیت دوخت و تولید و مواد به کار رفته در آن بسیار اهمیت دارد. سوتین تنها قسمت لباس زنان است که بیشترین تعداد اجزای تشکیل دهنده را شامل می شود. کیفیت ارتباط این اجزاو مواد به کار رفته در آن بسیار اهمیت دارد. بیایید به اتفاق در این مقاله نگاهی به نشانه هایی بیاندازیم که بیانگر فرسوده یا نا کارآمد بودن یک سوتین می شود.

اگر به نشانه های مهمی که نشان دهنده فرسودگی یک سوتین هست یک نگاهی بیاندازیم تشخیص این مساله کار خیلی سختی نخواهد بود

یک ست لباس زیر زنانه شامل شورت و سوتین به رنگ یاسی روی زمینه ای به رنگ چوب

بند های سوتین شل و وارفته هستند:

وقتی بندهای سرشانه حالت کشسانی خود را از دست بدهند شما ممکن است آنها را بیش از حد محکم ببندید ولی دیگر کارایی لازم را ندارد و در طول روز بسیار بدون انعطاف و آزار دهنده خواهند بود. اگر بند ها از روی شانه شما می لغزند و شما مجبورید دایم بندها را مرتب کنید با سینه ها را بالا بکشید به معنای فرسودگی سوتین شما است. بند ها پل ارتباطی بین کاپ سوتین و سینه شما با پشت شما و دستک سوتین است پس لازم است که کشسانی لازم را داشته باشند.

کاپ های سوتین دیگر مناسب شما نیستند:

کاپ سوتین یکی از قسمتهای مهم این قطعه از لباس شما است که قرار است ضمن نگهداری و پوشاندن سینه ها شکل و فرم طبیعی آنها را حفظ یا بهبود دهند. خیلی طبیعی است که به مرور با مصرف سوتین و شستشو آن به مرور کاپ ها شکل خود را از دست بدهند. اگر کاپ برای شما کوچک شده و سینه از اطراف آن بیرون میریزد یا کاپ بزرگ شده و سینه درون آن می افتاد یا کاپ ماچاله شده است یا تغییر شکل داده است یکی از نشانه هایی است که بیانگر از کار افتادگی سوتین محبوب شما است و نیاز به جایگزینی دارید.

دستک سوتین استحکام لازم را ندارد:

به نظر بسیار از طراحان و تولید کنندگان لباس زیر 80 درصد حمایتی که یک سوتین فراهم می کند توسط دستک های سوتین اتفاق می افتد. دستک سوتین همان قسمتی است که کاپ را از پهلو در قسمت پشت به هم وصل میکند. معمولا با قزن بسته می شوند هرچند سوتین های یک سره و بندی و زیپی هم تولید می شوند. به خاطر داشته باشید بند بایست درحدی محکم شود که دو انگشت بتواند به راحتی زیر بند و بدن خود قرار دهید. اگر مجبورید آنرا محکم تر ببندید تا سینه ها فرم خود را حفظ کنند این یک نشانه فرسودگی سوتین شما است. نباید دستک سوتین روی پهلوی شما جا بیاندازد یا قزن و اتصالات آن آزار دهنده باشند.

فنرها یا پد و جک های بیرون زده یا آزار دهنده:

فنر یا پد یا جک چیزی نیست که همه ی انواع سوتین داشته باشند اما در بعضی از برش های سوتین از فنر یا پد اسفنجی و جک برای فرم دهی و شکل دادن سینه استفاده می کنند. برای آشنایی با انواع مدل برش سوتین می توانید به مقاله ” با انواع مدل سوتین آشنا شوید” را مطالعه کنید. اگر این اجزای سوتین شما شکل خود را از دست داده اند یا آزار دهنده شده اند و بیرون زده اند این یک نشانه است که به شما میگوید بایست سوتین خود را تعویض کنید.

یک سوتین کرم از برند دکسونری

پارچه آسیب دیده:

هر پارچه ای بسته به جنس و کیفیت عمر مفیدی دارد. لباس زیر به خصوص سوتین به دلیل ارتباط مستقیم با بدن و ترشحات و تعریق بدن و نیاز به شستشوی مداوم ممکن است زود تر فرسوده شود اگر در پارچه سوتین نشانه های از آسیب یا فرسودگی میبینید یک نشانه دیگر است که نشان می دهد شما به سوتین جدیدی نیاز دارید. نگهداری بهتر و شستشوی درست و اصولی سوتین می تواند دوام آنرا بیشتر کند و از طرف دیگر سلامت پوست و بدن شما را تضمین کند. برای آشنایی با روش درست شستشو سوتین می توانید مقاله ” چگونه و چند وقت یکبار بایست سوتین را بشوریم” را مطالعه کنید.

برای خرید سوتین می توانید به فروشگاه مورد علاقه خود مراجعه کنید یا از طریق فروشگاه های اینترنتی اقدام به خرید کنید. امروزه به راحتی به فروشگاه اینترنتی مورد نظر خود دسترسی خواهید داشت و به راحتی می توانید سوتین های مختلف از برند های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و سوتین مناسب خود را بیابید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

پیمایش به بالا